Atbildīga saimniekošana

Latvijas Vides zinātnes studentu seminārs

„Atbildīga saimniekošana"

Vides zinātnes un līdzīgas programmas apgūst ap 900 studentu dažādās Latvijas augstskolās. Katra no programmām atšķiras, tomēr visus šos studentus vieno kopīgas rūpes par vidi un vēlme to uzlabot. Lai vides zinātnes studenti varētu iepazīt viens otru, sadraudzēties un pavadīt kopā aizraujošu nedēļas nogali, LVZSA rīko vasaras semināru „Atbildīga saimniekošana". Semināra ietvaros notiks gan neformālas aktivitātes, gan interesantas apmācības par tīrāku ražošanu Latvijā.

Kas ir tīrāka ražošana? Zināms, ka ikviens ar savām ikdienas darbībām ietekmē vidi- rada atkritumus, tērē enerģiju un ūdeni, izmanto dažādus dabas materiālus. To pašu dara arī uzņēmumi tikai daudzreiz lielākos apmēros un aiz slēgtām durvīm. Seminārā „Atbildīga saimniekošana” centīsimies ielūkoties konkrēta uzņēmuma darbībā, analizēt, kāda veida ietekmi tas rada uz apkārtējo vidi, kā arī kopīgi meklēsim iespējamos uzlabojumus tādām darbībām, kā ūdens patēriņa samazināšana, notekūdeņu attīrīšana, elektroenerģijas ietaupījums, izejvielu efektīvāka izmantošana. Grupu darbu un neformālu apmācību mērķis būs sniegt pamatzināšanas tīrākas ražošanas jomā, lai kopīgi meklētu risinājumus, kā Latvijas uzņēmumi var saimniekot atbildīgi.

Semināra ietvaros centīsimies iepazīt ne tikai uzņēmumu, bet arī dažādās vides zinātnes programmas Latvijā, un to galvenās apmācību jomas, lai izzinātu “videnieku” kopīgās un atšķirīgās iezīmes. 

Noderīgi zināt: programma; norises laiks un vieta; pieteikšanās; papildinformācija.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazinies ar: