Atskats uz konferenci „Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā”

24. oktobrī RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes telpās notika Latvijas Vides zinātnes un izglītības padomes organizētā konference „Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā”.

Konferences pirmajā daļā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis ziņoja par Eiropas Savienības klimata un enerģijas politiku un tās iespējamo ietekmi uz Latviju. Latvijas Vides zinātnes un izglītības padomes pārstāve Jūlija Gušča analizēja padomes darbību un Latvijas vides izglītību salīdzinājumā ar citām valstīm. Nevalstiskās organizācijas - biedrības „Dabas koncertzāle” pārstāve Silvija Nora Kalniņš pievērsās jautājumam par to kā labāk informēt sabiedrību par jautājumiem, kas saistīti ar vides zinātni un izglītību. Latvijas augstāko izglītības iestāžu pārstāvji no Liepājas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Rēzeknes augstskolas ziņoja par vides zinātnes izglītības attīstības tendencēm savās izglītības iestādēs.

Stenda referātu sesijā tika prezentēti dažādu Latvijas augstskolu studentu un mācībspēku veiktie pētījumi un izstrādātās metodes gan vides izglītības jomā, gan vides zinātnē. Konferences apmeklētājiem bija iespēja aktīvi iesaistīties ar jautājumiem un veidot diskusijas par sev interesējošajām tēmām.

Konferences otrā daļa bija veltīta prezentācijām par aktuālajiem pētījumiem vides zinātnē. Tika pārstāvētas dažādas institūcijas ar ļoti dažādiem pētījumiem, sākot no kūdras, ūdens piesārņojuma, sintētisko hormonu ietekmes, līdz vides komunikācijas instrumentiem. Zemāk pieejamas prezentācijas no konferences abām daļām.

Konferenci organizēja Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome, Latvijas Vides zinātnes studentu apvienība sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu. Konference tika organizēta ar Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējumu projektam „"Vides zinātnes balva" konkursa un balvu pasniegšanas ceremonijas un konferences "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā" organizēšana ".

Pateicamies visiem konferences dalībniekiem par atsaucību un ieguldījumu Latvijas vides zinātnes un izglītības attīstībā.

Fotogrāfijas no konferences pieejamas LVZSA mājaslapā Šeit.