LVZSA biedri piedalās jauniešu apmaiņas projektā "Self efficient village"

No 20.-30. augustam mazā Slovēnijas ciematā, Breg pri Litiji, notika Erasmus+ Jauniešu apmaiņas programma. Tajā piedalījās jaunieši no Bulgārijas, Itālijas, Latvijas un Slovēnijas. Kopumā ap 25 dalībniekiem centās izzināt mazo ciematu pašpietiekamības noslēpumu, kā arī dalījās ar savām radošajām idejām. Projekta organizatori bija "Društvo LAZ", jāizceļ arī fakts, ka abas apvienības, gan LVZSA, gan Društvo LAZ neformāli vienojās, ka iespēju robežās turpinās kopēju sadarbību.

Projekta norises vieta bija vietējo zemnieku mājas "Domačija Paternoster", kurās projekta dalībnieki "dzīvē" varēja redzēt zemnieka ikdienu, kad, lai tur vai kas, bet jāceļās ir 5:00 no rīta, jāapkopj lopi, jāsapļauj zāle un pie tā visa vēl, jāpabaro ciemiņus. Šīs zemnieku mājas bija ļoti atbilstoša vieta šī projekta tēmai, "Self efficient village" jeb "Pašpietiekams ciems".

Projekta mērķis bija iepazīties ar mazo ciematu dzīves ritmu, darāmajiem ikdienas darbiem, saprast to, ka tavā vietā neviens nestrādās. Projekta noslēgumā vietējiem iedzīvotājiem prezentējām pašizveidotu ciemata modeli, kas tika veidots kā nākotnes vīzija ciemata ilgtspējīgai ciemata attīstībai.

Dalībnieku lielākā attziņa: "Pašpietiekamība un ilgtspēja, nav nekas cits kā smags darbs"

Bildes, ieskatam, kā tad mums gāja: https://www.dropbox.com/sh/6v7hzeflmi6ltel/AAB5E7kgktuGMwmJ3Ii5CbuRa?dl=0